Banner
Banner

Video

Lista e mbeshtetesve

Te nderuar miq,

Ju faleminderit per kontributin tuaj! Ne kete hapesire do te publikojme listen e mbeshtetesve qe kane ndihmuar financiarisht gazeten.

Mbeshtetesit e deritanishem:

 1. Agim Saracini
 2. Alfred Perlala
 3. Erida Cela
 4. Gjoke Gojcaj
 5. Fatos Nushi
 6. Albulena Rrafshi
 7. Enver Spahiu
 8. Fitim Rashidi
 9. Bekim Sejdiu
 10. Jeton Lleshi
 11. Fahri Petlla
Banner

Sahatcija: Eshte rrahur institucioni I Parlamentit

Nëse jemi kundër veprimit të deputetëve duhet kërkuar përgjegjësi prej tyre në mënyre institucionale e jo duke i rrahur ata. Kështu ka shkruar në profilin e saj në Facebook nënkryetarja e LDK-së, Teuta Sahatqija, duke reaguar ndaj rrahjes së deputetëve të Kuvendit të Kosovës, pjesëtarë të Lëvizjes “Vetëvendosje”.

“Policia e askush tjetër nuk guxon ta rrahë deputetin, nënkryetarin e Kuvendit! Deputeti është zgjedhur me vota popullore, është rrahur institucioni i Parlamentit, përfaqësuesi i popullit” .

“Nëse jemi kundër veprimit të deputetëve duhet kërkuar përgjegjësi prej tyre në mënyrë institucionale e jo me i rrahur (e unë mendoj se edhe prej këtyre deputetëve të VV duhet të kërkohet përgjegjësi për këto ngjarje)”, ka shkruar Sahatqija.

Ajo konsideron se është e papranueshme të rrihet deputeti i zgjedhur nga populli dhe se ata që kanë dhënë urdhër duhet të përgjigjen. /Telegrafi/

ALN
Site Meter
Follow Us
Find us on Facebook