Banner
Banner

Video

Lista e mbeshtetesve

Te nderuar miq,

Ju faleminderit per kontributin tuaj! Ne kete hapesire do te publikojme listen e mbeshtetesve qe kane ndihmuar financiarisht gazeten.

Mbeshtetesit e deritanishem:

 1. Agim Saracini
 2. Alfred Perlala
 3. Erida Cela
 4. Gjoke Gojcaj
 5. Fatos Nushi
 6. Albulena Rrafshi
 7. Enver Spahiu
 8. Fitim Rashidi
 9. Bekim Sejdiu
 10. Jeton Lleshi
 11. Fahri Petlla
Home Lajme Luan Rama: Duhet te shkundim LSI nga konformizmi dhe etja per pushtet
Banner

Luan Rama: Duhet te shkundim LSI nga konformizmi dhe etja per pushtet

Kandidati për kreun e LSi-së, Luan Rama e ka nisur fushatën e tij me kritika dhe deklarata të forta ndaj partisë që ai synon të drejtojë. Në një takim me të rinjtë e Lëvizjes Rinore për Integrim mesditën e sotme, Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, bëri thirrje që të rinjtë të bëhen pjesë e debatit me qëllim që të shkundin partinë nga konformizmi ku ka rënë.\"Kemi funksionarë në qeverisje që shumë prej jush nuk i kanë takuar që nga kohët e zgjedhjeve. T’i thërrasim ne dhe të na informojnë. Ka drejtues që nuk e kanë parë derën e LSI-në që kur janë emëruar. Ata nuk përmbushin dhe detyrimet. Ka edhe anëtarë kryesie të LSI-së, që nuk paguajnë kuotizacionin e të qenit anëtarë.

Duhet të vazhdojmë të heshtim, të bashkëjetojmë me këtë gjendje amorfe? Duhet të shkundim LSI nga konformizmi, dhe LRI duhe të shkundë sic bëri në radhët e veta. LSI ka lindur si model i antikonformizmit, si aksion ndaj dukurive negative. LSI lindi duke shkelur tabu. Jam i gatshëm dhe bëj thirrje të nisim përmes këtij procesi dialogu dhe ballafaqimi një shfaqje sinqeriteti brenda LSI. LRI deri në 28 tetor të shkundë LSI nga përgjumja dhe ngopja me pushtetin”,- deklaroi Luan Rama, i cili shtoi se gjendja “të mos i prishim qejfin kryetarit, X apo Y, duhet të marrë fund”.

 

 

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, kërkoi që përballë sfidës të zgjedhjeve të vitit 2012, që po e pret vendin, partia ridimensionim të peshës së partisë. “LSI duhet të rideimensionojë rolin dhe peshën e vet të gjithë e kemi dëgjuar moton e ambasadorit amerikan , “Vepro Tani”, fusha jonë e veprimit është eja të veprojmë tani të gjejmë se cila është më e mira e mundshme që ta mbështesim, pasi LSI është parti e sfidave të mëdha”,- deklaroi Luan Rama.

ALN
Site Meter
Follow Us
Find us on Facebook