Banner
Banner

Video

Lista e mbeshtetesve

Te nderuar miq,

Ju faleminderit per kontributin tuaj! Ne kete hapesire do te publikojme listen e mbeshtetesve qe kane ndihmuar financiarisht gazeten.

Mbeshtetesit e deritanishem:

 1. Agim Saracini
 2. Alfred Perlala
 3. Erida Cela
 4. Gjoke Gojcaj
 5. Fatos Nushi
 6. Albulena Rrafshi
 7. Enver Spahiu
 8. Fitim Rashidi
 9. Bekim Sejdiu
 10. Jeton Lleshi
 11. Fahri Petlla
Home Lajme Vetvendosja: Duam zgjedhje te parakohshme ne Kosove
Banner

Vetvendosja: Duam zgjedhje te parakohshme ne Kosove

Lëvizja “Vetëvendosje!” ka kërkuar mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Kosovë.Shefi i grupit parlamentar të kësaj lëvizje, deputeti Visar Ymeri në një intervistë për “Epoka e Re” ka theksuar se zgjedhjet e parakohshme duhet mbajtur sa më parë, për të nxjerrë vendin nga kriza e thellë dhe nga humbjet e pësuara nga qeverisja aktuale.

 

 

“Zgjedhjet parlamentar duhet të mbahen sa më parë. Qeveria aktuale e Kosovës duhet të largohet sa më shpejtë. Secila ditë me qeverinë aktuale është ditë e humbjeve për Kosovën”, ka deklaruar Ymeri, duke shtuar se partia e tyre tashmë është një nga subjektet më aktive në skenën politike në Kosovë. Ai ka nënvizuar se subjekti i tyre ka arritur të rris përkrahjen e qytetarëve të Kosovës. (INA)

ALN
Site Meter
Follow Us
Find us on Facebook