Banner
Banner

Video

Lista e mbeshtetesve

Te nderuar miq,

Ju faleminderit per kontributin tuaj! Ne kete hapesire do te publikojme listen e mbeshtetesve qe kane ndihmuar financiarisht gazeten.

Mbeshtetesit e deritanishem:

 1. Agim Saracini
 2. Alfred Perlala
 3. Erida Cela
 4. Gjoke Gojcaj
 5. Fatos Nushi
 6. Albulena Rrafshi
 7. Enver Spahiu
 8. Fitim Rashidi
 9. Bekim Sejdiu
 10. Jeton Lleshi
 11. Fahri Petlla
Banner

Archives

Filter 

 • Thaci fton vetvendosjen per bisedime

  Kryeministri Hashim Thaçi ka ftuar krerët e Lëvizjes Vetëvendosje të bisedojnë për të shmangur protestat e reja të paralajmëruara nga ky subjekt politik për datën 22 janar.Ftesa e kryeministrit për dialog drejtuar Vetëvendosjes kishte edhe p...
 • Miratohet Komisioni per shkarkimin e Spahiut

  Komisioni i Ligjeve ka miratuar kerkesen e deputeteve te PD-se per hetimin e veprimtarise se nenkryetarit te KLD-se, Kreshnik Spahiu, vetem me votat e maxhorances. Relator i ceshtjes,  deputeti demokrat Viktor Gumi, ka kerkuar shkarkimin e  Kreshnik Spa...
 • Ne dyshim roli i Presidentes per takimin me partite politike

  Presidentja e vendit, Atifete Jahjaga, pritet që brenda tre ditësh t’i ftojë të gjitha forcat politike parlamentare dhe joparlamentare, në përpjekje të tejkalimit të situatës së krijuar pas ngjarjeve të 14 janarit. Megjithatë, nuk pritet që...
 • Rexhepi sulmon Vetvendosjen: Nuk na e merrni dot pushtetin as neve dhe as Serbise

  Vetëvendosje dhe zyrtarët qeveritar nuk kanë të ndalur në deklaratat e tyre duke akuzuar njeri tjetrin se kanë nxitur dhunën gjatë protestave të 14 janarit. Gjatë një debati në emisionin ‘Rubikon’, Ministri i Brendshëm, Bajram Rexhepi dhe...
 • Widhers: Demokracia ne Shqiperi si ne Ukraine dhe Hungari

  Ish-ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, John Withers, shprehu shqetësimin e tij për gjendjen e demokracisë në Shqipëri. Në një intervistë dhënë për Zërin e Amerikës, zoti Withers tha se demokracia shqiptare nuk ...
 • Brace: Pergjegjes per dhunen ne Kosove eshte Hashim Thaci

  Deputeti i Partisë Socialiste të Shqipërisë, Erion Braçe, ka dënuar dhunën e përdorur nga policia e Kosovës në dëm të anëtarëve të Lëvizjes Vetëvendosja. Ai e ka cilësuar ndërhyrjen e policisë kosovare si barbare, ndërsa bën për...
 • Kuci: Jemi gati te takohemi me Vetvendosjen

  Zëvendëskryeministri, njëherësh ministri i Drejtësisë, Hajredin Kuçi, ka deklaruar se veprimet e çdokujt duhet jenë në përputhje me ligjin, kurse vlerësimin se kush ka bërë shkelje të ligjit më 14 janar në protesta duhet ta japin organ...
 • Seanc e vecante per 100 vjetorin e pavarsise

  Kuvendi i Shqipërisë mblodhi mesditën e së martës përfaqësues të të gjitha trevave shqiptare, për të festuar të bashkuar nisjen e kalendarit të veprimtarive festive me rastin e 100 vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë. Me deklarata ...
 • Rama: Burrat e kombit do turperoheshin nga kjo drejtesi

  Një ditë pas shpalljes së Ilir Metës i pafajshëm nga Gjykata e Lartë, për akuzën e korrupsionit aktiv, vjen reagimi i parë nga Partia Socialiste. Nga Lushnja ku ndodhej në një takim me të zgjedhurit vendorë socialist Edi Rama e ka komentu...
 • Kurti: Jemi ne perputhje me parimet e BE

  Në një intervistë në Radion Evropa e Lirë lideri i Vetëvendosjes Albin Kurti ka thënës se “ne nuk jemi kundër, por plotësisht në përputhje me parimet e Bashkimit Evropian ...
 • Londra: Pranojme kater pikat e Tadicit per Kosoven

  Britania e Madhe mbështet planin e ri katërpikësh të presidentit të Serbisë, Boris Tadiq, nëse Serbia paraprakisht, heq barrikadat ne veri të Kosovës, zbaton marrëveshjet e arritura në dialogun teknik dhe i shuan strukturat e veta paralele në ...
 • Limaj: Nuk i pranoj deshmite e Thacit dhe Veselit

  Fatmir Limaj ka kërkuar të hënën që dëshmitë e kryeministrit Hashim Thaçi lidhur me ngjarjet në Kleçkë të shpallen të papranueshme. Të papranueshme i ka konsideruar edhe dëshmitë e ish-shokëve tjerë të luftës që nga Ramë Buja e deri ...
 • KE: Ceshtja Meta-Prifti do shqyrtohet ne raportin e radhes se KE

  Komision Europian nuk ka autoritetin të komentojë për vendimet e veçanta të gjykatave në Shqipëri, por çështja “Meta-Prifti”, e ndjekur nga afër nga vetë shërbimet e Komisionit dhe ambasadave të ndryshme të huaja në vend, pritet të vle...
 • Topi: Mos u merrni me debate te panevojshme

  Presidenti i Republikës, Bamir Topi zhvilloi të martën një takim pune me Kreun e Delegacionit të Bashkimit Evropian në Tiranë, Ettore Sequi ku u diskutua për zhvillimet e fundit politike në vend si dhe për ecurinë e procesit integrues evropian ...
 • Zvonko Veselinovici ka marre pjese ne ndertimin e Rruges se Kombit

  Vepra me të cilën krenohet kryeministri Hashim Thaçi është ndërtuar edhe nga persona të kërkuar për krim të organizuar. Kamionët e kriminelit të shumëkërkuar Zvonko Veselinoviq kanë kontribuuar në ndërtimin e autostradës “Ibrahim Rugov...
 • Avokati i Popullit: Dhuna ishte e panevojshme

  Avokati i Popullit në Republikën e Kosovës, Sami Kurteshi, ka shprehur shqetësimin e tij lidhur me zhvillimin dhe ecurinë e ngjarjeve me rastin e mbajtjes së protestës së Lëvizjes Vetëvendosje, në Merdarë dhe te Dheu i Bardhë, më 14 janar. ...
 • Riker: Vizite pa deklarata

  Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi priti të hënën diplomatin amerikan, zëvendës ndihmës sekretarin e shtetit për Evropën Qendrore dhe Jugore, Philip Reeker. Pas takimit nuk ka pasur konferencë për media. ...
 • Ina Rama: Per 21 janarin presim ekspertizen

  Prokurorja e përgjithshme Ina Rama deklaroi të hënën se rrjedha e hetimeve për 21 janarin varet nga ekspertiza që pritet të mbërrijë nga zyrat e FBI-së ...
 • Gjykata e Larte: Pafajsi per Meten

  Me një vendim që përmbante vetëm tre paragrafë të shkurtër, Gjykata e Lartë i dha pafajësinë Ilir Metës, duke zbuluar ndoshta atë çka pritej, por lënë pa zbardhur vetëm argumentimin e tij. ...
 • Engel: Te permiresohet statusi I shqiptareve ne Mal te Zi

  Kongresisti amerikan, Eliot Engell ka theksuar se statusi i shqiptarëve në Malin e Zi duhet të përmirësohet dhe avancohet. ...
ALN
Site Meter
Follow Us
Find us on Facebook