Banner
Banner

Video

Lista e mbeshtetesve

Te nderuar miq,

Ju faleminderit per kontributin tuaj! Ne kete hapesire do te publikojme listen e mbeshtetesve qe kane ndihmuar financiarisht gazeten.

Mbeshtetesit e deritanishem:

 1. Agim Saracini
 2. Alfred Perlala
 3. Erida Cela
 4. Gjoke Gojcaj
 5. Fatos Nushi
 6. Albulena Rrafshi
 7. Enver Spahiu
 8. Fitim Rashidi
 9. Bekim Sejdiu
 10. Jeton Lleshi
 11. Fahri Petlla
Banner

Archives

Filter 

 • Meyer: Harta e Ballkanit nuk ka perfunduar

  Analisti amerikan për Ballkanin, Steven Meyer, mendon se ende nuk është vizatuar harta përfundimtare e kufijve të Ballkanit. Sipas tij, Perëndimi në rastin e Kosovës duhet të pajtohet me zgjidhjen e përbashkët që e arrijnë Prishtina dhe Beog...
 • Selimi akuzon Thacin: Je diktator

  Anëtari i Kryesisë së Vetëvendosjes, Rexhep Selimi ka drejtuar akuza të rënda ndaj kryeministrit Hashim Thaçi dhe ministrit të brendshëm, Bajram Rexhepi, gjatë seancës së sotme të Kuvendit të Kosovës ku është diskutuar për ngjarjen e 14 ...
 • Miratohet kundermocioni per reciprocitet me Serbine

  Kuvendi i Republikës së Kosovës miratoi të premten mocion të ri për reciprocitet me Serbinë, të propozuar nga partia në pushtet, Partisë Demokratike të Kosovës, dhe koalicioni qeverisës, duke e sfiduar kështu mocionin e Lëvizjes Vetëvendos...
 • Topi: Viti 2012 eshte viti i integrimit

  Presidenti i Republikës Bamir Topi tha se viti i 100-vjetorit të Pavarësisë, ka vetëm një sfidë për Shqipërinë: marrjen e statusit të vendit kandidat në Bashkimin Evropian. Presidenti, që iu drejtua diplomatëve të huaj të akredituar në Ti...
 • Kurti e krahason Thacin me Sinan Hasanin dhe Ali Shukrine

  Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, të premten ka akuzuar kryeministrin Hashim Thaçi se është duke i shërbyer Serbisë njëjtë sikurse që i kanë shërbyer më parë personat që sot cilësohen si tradhtarë të kombit. ...
 • Danaj pas pohimit te Berishes: Shqiptaret do ti shpetojne teritoret e tyre vetem kur te bashkohen ne nje shtet

  Kryetari I Listes per Shqiperi Natyrale, Koco Danaj, ka reaguar ndaj deklarimit per here te dyte te kryeministrit Berisha se bashkimi  I shqiptareve do shkaktoje humbje te teritoreve shqiptare. Sipas Danaj: Pavarsisht se Berisha e paraqiti kete si nje me...
 • Thellohet skandali i videopergjimeve

  Ish-deputeti i LSI-së Spartak Braho publikoi mbrëmë në një emision televiziv një video përgjim, e cila implikon sipas tij ish-ministrin e Ekonomisë dhe Energjetikës Dritan Priftin në afera korruptive bashkë me një tjetër zyrtar. Gjatë emisio...
 • FBI: Zbulohen vrasesit e Aleks Nikes ne 21 janar

  Prokurori amerikan i dorëzon rezultatet e ekspertizës së FBI Ina Ramës në zyrë, pistoleta 9 mm e Gardës qëlloi Aleks Nikën Prokurori amerikan, Mike Cain, që po asiston hetimet për ngjarjet e 21 janarit në Tiranë, ka zhvilluar dje një takim ...
 • Brohoritje raciste antishqiptare te maqedonasve

  Brohoritje dhe kenge raciste antishqiptare ne Maqedoni pas ndeshjet se hendbollit me Çekinë. Brohoritjet dhe kënga ofenduese kundër shqiptarëve u kënduan nga hendbollistët maqedonas menjëherë pas përfundimit të ndeshjes, të cilët u përfshin...
 • Kurti: Policet me terhoqen zvarre

  Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka rrëfyer detaje të aksionit të lëvizjes së tij, që u mbajt më 14 janar. Ai ka treguar policët se së paku dy prej policëve e kanë kapur për gjymtyrë dhe kanë filluar ta tërheqin zvarrë prapa k...
 • Jahjaga: Do synoj te ul ne nje tavoline Thacin dhe Kurtin

  Presidentja e Republikës, Atifete Jahjaga, ka në plan që të shtunën mbrëma t’i ulë përreth një tavoline të përbashkët Hashim Thaçin dhe Albin Kurtin. Dhe jo vetëm këta. ...
 • Edhe ne Berat digjet libri per Enver Hoxhen

  Pas Ferizajt në Kosovë dhe komunistëve të Elbasanit edhe dy parti, ajo Komuniste dhe Partia e Punës së Shqipërisë në rrethit të Beratit kanë djegur ditën e djeshme librin publicistik të Blendi Fevziut, “Enver Hoxha”. ...
 • Berisha--Leskaj: Kontroll ne cdo institucion

  Kreu i qeverisë Sali Berisha zhvilloi sot, një takim me Kryetarin e Kontrollit të Lartë të Shtetit, zotin Bujar Leskaj, të cilit i uroi zgjedhjen e tij në këtë post dhe suksese në realizmin e detyrës së tij.   ...
 • FH:Liria ne Shqiperi eshte ne renie

  Shqipëria rezultoi me rënie në indeksin e lirisë për vitin 2011 në raportin e publikuar sot nga organizata Freedom House. Duke folur për Zërin e Amerikës, zëvendës presidenti për strategjinë dhe analizën në “Freedom House”, Christopher ...
 • NATO: Situata ne Kosove, e qete, por e brishte

  Situata në veri të Kosovës është e qëtë por e brishtë, tha sot kryetari i Komitetit Ushtarak të NATO-s, gjenerali Knut Bartels. Ai tha se Aleanca po ndihmon në gjetjen e zgjidhjes ndërmjet serbëve të veriut të Kosovës, qeverisë në Beogra...
 • Mund tre shtyhet referendumi i serbeve

  Ekziston mundësia që udhëheqja ilegale në veri të rishqyrtojë mbajtjen e referendumit të caktuar më parë datat 14 e 15 shkurt të këtij viti, ka thënë për medie të Beogradit kryetari ilegal i Mitrovicës Kërstimir Pantiq.  ...
 • Riker ne Beograd per 4 pikat e Tadic

  Zëvendëssekretari i SHBA Philip Reeker nga sot deri më 21 janar do të qëndrojë Beograd, njoftojnë medie serbe duke cituar burime të ambasadës amerikane në kryeqytetin e Serbisë. ...
 • Malmstrom ne Kosove pa udherrefyesin per vizat

  Komisionerja e BE-së për punë të brendshme, Cecilia Malmstrom, viziton sot Kosovën, por duarthatë. Ajo nuk do ta sjellë në Prishtinë dokumentin që do t`ua tregonte kosovarëve detyrat që duhet t`i bënin në mënyrë që të mos mbesin të izol...
 • Meta: Kemi vidio per Edi Ramen

  Vazhdon lufta politike me përgjimet. Ilir Meta e ftoi sot Edi Ramën në një ballafaqim në emisionin 'Fiks Fare', ku, sipas tij, për hir të transparencës duhet të transmetohen edhe video-regjistrime të tjera. Meta paralajmeroi se avokati i tij Spa...
 • SHBA-BE dhe OSBE i japn mbeshtetje prokurorise

  Në një deklaratë të përbashkët të ambasadorit të Shteteve të Bashkuara të Amerikes, Aleksandër Arvizu, ambasadorit të delegacionit të Bashkimit Evropian dhe kreut të prezencës së OSBE-së në Shqipëri shprehet mbështetje e fortë dhe bes...
ALN
Site Meter
Follow Us
Find us on Facebook