Banner
Banner

Video

Lista e mbeshtetesve

Te nderuar miq,

Ju faleminderit per kontributin tuaj! Ne kete hapesire do te publikojme listen e mbeshtetesve qe kane ndihmuar financiarisht gazeten.

Mbeshtetesit e deritanishem:

 1. Agim Saracini
 2. Alfred Perlala
 3. Erida Cela
 4. Gjoke Gojcaj
 5. Fatos Nushi
 6. Albulena Rrafshi
 7. Enver Spahiu
 8. Fitim Rashidi
 9. Bekim Sejdiu
 10. Jeton Lleshi
 11. Fahri Petlla
Banner

Brace: Pergjegjes per dhunen ne Kosove eshte Hashim Thaci

Deputeti i Partisë Socialiste të Shqipërisë, Erion Braçe, ka dënuar dhunën e përdorur nga policia e Kosovës në dëm të anëtarëve të Lëvizjes Vetëvendosja. Ai e ka cilësuar ndërhyrjen e policisë kosovare si barbare, ndërsa bën përgjegjës kryeministrin Hashim Thaçi.

“Lëvizja Vetëvendosje ka lajmëruar se pas ndërhyrjeve të dhunshme policia ka ndaluar thuajse gjithë lidershipin e Vetëvendosje-s, nënkryetarin, deputetë e udhëheqës të tjerë të saj dhe të protestës legjitime. Në të njëjtën kohë, në Siri dhe Kosovë ndodh kjo!”, ka thënë Braçe, raporton portali Lajmi i Fundit.

Braçe, i cili e ka shprehur hapur simpatinë e tij ndaj opozitës në Kosovës, prej ditësh po komenton protestën e Vetëvendosje, duke dënuar dhunën e ushtruar ndaj saj. Sipas tij, arrestimi i deputetëve të opozitës është shfaqja më e keqe që po jep qeveria e Kosovës. “Hashim Thaçi, nuk goditet e nuk dhunohet kryetari i opozitës”, ka thënë Braçe.

ALN
Site Meter
Follow Us
Find us on Facebook