Banner
Banner

Video

Lista e mbeshtetesve

Te nderuar miq,

Ju faleminderit per kontributin tuaj! Ne kete hapesire do te publikojme listen e mbeshtetesve qe kane ndihmuar financiarisht gazeten.

Mbeshtetesit e deritanishem:

 1. Agim Saracini
 2. Alfred Perlala
 3. Erida Cela
 4. Gjoke Gojcaj
 5. Fatos Nushi
 6. Albulena Rrafshi
 7. Enver Spahiu
 8. Fitim Rashidi
 9. Bekim Sejdiu
 10. Jeton Lleshi
 11. Fahri Petlla
Banner

Riker: Vizite pa deklarata

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi priti të hënën diplomatin amerikan, zëvendës ndihmës sekretarin e shtetit për Evropën Qendrore dhe Jugore, Philip Reeker. Pas takimit nuk ka pasur konferencë për media. U tha se diplomati amerikan Reeker ritheksoi mbështetjen e qeverisë amerikane për zhvillimin dhe afirmimin e mëtejmë të shtetit të Kosovës.

Sipas një komunikate për media kryeministri Thaçi e njoftoi diplomatin amerikan për zhvillimet kryesore në Kosovë, me theks të veçantë për bisedimet teknike me Serbinë në Bruksel, për implemetimin e marrëveshjeve të arritura dhe për përmbushjen e parakushteve për hapjen e perspektivës euroatlantike. Në takim po ashtu u bisedua për thellimin bashkëpunimit rajonal të Kosovës, për vazhdimin e reformave dhe zhvillimin ekonomik.

Vizita e diplomatit amerikan në Kosovë pason protestën e Lëvizjes Vetëvendosje të shtunën më 14 janar, në përpjekje për të bllokuar pikat kufitare me Serbinë, në frymë të, siç thuhej, mocionit të miratuar nga Kuvendi i Kosovës për reciprocitet të plotë me Serbinë në rrafshin ekonomik dhe politik. Protesta përfundoi me më shumë se 140 të arrestuar dhe dhjetëra lëndime nga radhët e protestuesve dhe të Policisë së Kosovës.

ALN
Site Meter
Follow Us
Find us on Facebook